Kyiv City News

Зеленський відправив всі університети України на дистанційне навчання. + 10 пунктів

Під час останньої наради у президента Володимира Зеленського була ухвалена низка рішень для боротьби з епідемією коронавірусу, яка нині набирає обертів. Усі виші тимчасово переведуть на дистанційне навчання, а для школярів осінні канікули розпочнуться раніше. 

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці.

Аби запобігти поширенню COVID-19, Зеленський роздав такі доручення:

1. Тимчасово перевести ВНЗ на дистанційне навчання та провести роз’яснювальну роботу серед студентів.

2. Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше – до 15 жовтня. Дату початку канікул визначатиме місцева влада.

3. У “червоній” та “помаранчевій” зонах запровадити обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. Від 22:00 заклади мають зачинятись. Обмеження стосуються зокрема й масових заходів.

4.Міністерство охорони здоров’я має збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються під час лікування ускладнень COVID-19.

5.У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Госпіталі планують розміщувати у великих приміщеннях, зокрема, як варіант у столиці розглядається Палац Спорту.

6. Підготовка відомчих лікарень та закладів, підпорядкованих Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19, аби кількість ліжкомісць.

7. Залучення інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях під наглядом досвідчених лікарів.

8. МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу. Для цього виділені додаткові кошти.

9. До кінця жовтня 2020 року місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

10. Збільшити штрафи до 3400-5100 грн для власників підприємств, установ, організацій, які пропускають у свої приміщення людей без респіраторів або захисних масок.

Водночас Радуцький зазначив, що ситуація з поширенням COVID-19 в Україні є цілком контрольованою, а влада тримає руку на пульсі. За його словами, карантин посилюють вибірково, тобто лише у тих регіонах, де відчутно не страждає економіка.

Exit mobile version