Степан Рябченко став першим українським художником, якого запросили взяти участь у міжнародній скульптурній бієнале у південнокорейському місті Чханвон. На виставці він презентував свою нову роботу «Фіолент – кришталева Крихітка» з серії «Віртуальний сад», виконану в жанрі комп’ютерної анімації; музичний супровід розроблено Сергієм Рябченко.
Цьогорічна ювілейна бієнале охопила творчість 90 художників з 30 країн світу – найбільшу кількість залучених учасників за весь час існування. Пандемія поставила перед організаторами нові виклики та відкрила нові можливості – від запрошення зарубіжних митців до планування подій у форматі «наживо».
Тема шостої бієнале «Non-Sculpture: Light or Flexible» відходить від типового поєднання об’єму-маси у традиційний скульптурі та пропонує новий дискурс, у якому натуралістичні пейзажі та архітектура подаються в органічному синтезі з «не-скульптурами».
Створюючи свою цифрову “природу”, Степан Рябченко присвячує її ідеї встановлення гармонії між людиною та її оточенням, коли кожен учасник відносин наділений свідомістю та суб’єктністю. Рябченко наділяє природу не тільки проекціями людських почуттів і асоціацій, а й її власними почуттями, заново міфологізує її, роблячи людину одним із елементів цього міфу. Тема взаємодії людства з природою набуває особливої гостроти сьогодні, коли загроза екологічної катастрофи перманентно нависає над світом внаслідок споживчого формату відносин людини з навколишнім середовищем. Використовуючи один із наслідків техногенного розвитку людства як інструмент, Рябченко розмірковує про можливості внесення усвідомлених змін у ці відносини.