Kyiv City News

У центрі столиці з’явиться “Мистецька алея”

Протягом поточного року на вулиці Бориса Грінченка, а саме на площі стіни, в рамках проєкту «Мистецька алея» зведуть 10 арт-об’єктів, присвячених відомим особистостям літератури та мистецтва. 

Основна мета проєкту – відродження культурної пам’яті вулиці й розвиток сучасного українського мистецтва у публічному просторі.

Вулиця Бориса Грінченка знаходиться в центрі Старого Києва і пролягає від Майдану Незалежності до вулиці Прорізної та пов’язує різні культурні маршрути декількох поколінь. До Другої світової війни тут існував так званий Музичний провулок, на якому знаходилась перша музична школа, консерваторія та музичне училище, збудовані за проєктом Йосипа Каракіса, а також музичні кав’ярні, у яких вирувало мистецьке життя.

Вулиця включатиме 10 тем для 10 мистецьких арт-об’єктів:

Українська хорова школа (Олександр Кошиць, Микола Леонтович, Українська республіканська капела)
Український модернізм та Борис Лятошинський
Музика кіно та Вадим Храпачов
Українська джазова школа та Володимир Симоненко
Автентичний фольклор – ансамбль ДРЕВО
4 обличчя Оксани Забужко
Аттила Могильний: дорослий та дитячий погляди на Київ
Три життя Юрка Покальчука
Соломія Павличко: дослідниця модернізму, феміністка, видавчиня
«Ікс» Києвів Олеся Ульяненка

До 15 вересня триває відкритий набір заявок на конкурс для українських художників. У проєктах буде враховуватися стійкість до погодних умов, вандалостійкість, автентичність ідеї, можливість монтажу, прозорий бюджет реалістичність виконання робіт у терміни.

Ініціатори створення проєкту – ГО Простір 500 у співпраці з Українським інститутом та Українським інститутом книги Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Exit mobile version